Založ si blog

Všade dobre, u susedov najlepšie alebo 28 rokov po nežnej. . .

Ako ten čas letí! Ani by sme si neuvedomili, že takmer tri desaťročia žijeme v slobode a demokracii, nebyť štátneho sviatku 17. novembra v kalendári. 28 rokov je v živote človeka dospelosť. A v živote štátu? Dospelosť či mladosť? Ak dospelosť, kam sme dospeli?

Dospeli sme k tomu, že nám netreba robiť na vlastných poliach – dovezieme. To, že dovezené je považované v iných krajinách za nekvalitnú nadprodukciu, asi nikomu nevadí. Dospeli sme k tomu, že lesy máme na to, aby sme ich vyrúbali, speňažili a drevo vyviezli tým, ktorí si doma lesy chránia, lebo si chcú chrániť prostredie, v ktorom žijú – my asi takto žiť nechceme. Tiež sme dospeli k tomu, že každý má právo na (ne)kvalitné vysokoškolské vzdelanie, a preto dnes nemá kto robiť, ale všetci chcú zarábať.Dospeli sme k tomu, že vo vedúcich funkciách, štátnych či verejných, sú poväčšine neschopní babráci namiesto odborníkov, len vďaka straníckej príslušnosti alebo známostiam. Takisto sme dospeli k tomu, že lukratívne služby v zdravotníctve sú sprivatizované a namiesto jedného riaditeľa jednej nemocnice máme troch, štyroch, aby sa riadilo (rozumej kradlo) efektívnejšie. A tiež sme dospeli k množstvu iných vecí ako je bilboardový smog, čierne stavby, každodenné beztrestné porušovanie zákonov, rozbujnenú byrokraciu, závisť i nenávisť, amatérstvo a ľahostajnosť vo všetkom. Najlepšie nič nevidieť, nič nepočuť, veď aj tak nám to nepomôže.

Preto sa určité skupiny obyvateľov nášho štátu rozhodli vyriešiť tento stav podľa vlastného zdravého úsudku. Študenti, samozrejme tí najlepší (horších by tam totiž nevzali), študujú v Česku, lebo podľa nich je tam kvalitnejšie školstvo a spravodlivejšie hodnotenie výsledkov. Lekári, sestry a pracujúci v iných profesiách ako dôvod práce v Česku udávajú to, že tam existuje jasná koncepcia, vedia kam sa smeruje, je menej rodinkárstva a ešte hovoria: „Jó, a šéf není blbec, že jó?!“ O podobných dôvodoch štúdia a práce hovoria aj ľudia žijúci alebo pracujúci v Rakúsku. Chvália vzdelanie, že deti sa musia okrem učenia aj slušne správať, rešpektovať autority či venovať sa športovým aktivitám. Okrem toho poukazujú na dodržiavanie zákonov a to, že ľudia sú tu k sebe slušnejší.

Nuž, asi niečo pravdy na tom bude, že všade dobre, u susedov najlepšie.

Rodičky a facky

29.10.2017

V posledných dňoch rezonuje médiami diskusia, ktorú vyprovokoval dokument Zuzany Límovej Medzi nami. To, že tento dokument vyvolal množstvo emócií a hodil všetkých lekárov - pôrodníkov do viac »

Spomienka na skutočné mamy

28.10.2017

V októbrovom šedom tichu stojím pri jej mieste posledného odpočinku a ďakujem. Ďakujem, že: nespanikárila, keď sa v pôrodnici menili služby a porodila ma sama bez pomoci zdravotníkov, mi zadoček viac »

Moderný analfabetizmus

10.09.2017

Čarovné slovíčko posledných rokov je reforma. Po každej reforme v školstve má väčšina učiteľov nielen pocit, ale aj dôkazy o tom, že systém funguje komplikovanejšie, chaotickejšie, smeruje viac »

Sebastian Kurz, Heinz–Christian Strache

Rakúsko oživuje spor okolo Južného Tirolska

18.12.2017 17:24

Protesty na talianskej politickej scéne vyvolala snaha nového rakúskeho kabinetu umožniť niektorým obyvateľom Južného Tirolska získať rakúske občianstvo.

Škótsko, požiar

Pri požiari hotela v Škótsku zahynuli dvaja hostia

18.12.2017 17:19

Požiar si vyžiadal evakuáciu 200 ďalších hostí.

Ikea, parkovisko

Brusel preveruje nízke dane pre Ikeu v Holandsku

18.12.2017 17:07

Brusel začal hĺbkovú previerku prístupu holandských daňových úradov k spoločnosti Inter IKEA. Má podozrenie, že firma platila menej daní ako mala.

senior, dôchodca, dôchodok

Sociálna poisťovňa prepočíta penzie 135-tisíc starodôchodcom

18.12.2017 15:43

Časti penzistov sa od budúceho roka zvýši ich starobný dôchodok. Ide o tzv. starodôchodcov s priznanou penziou pred 1. januárom 2004.

konvalinka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 5494x
Priemerná čítanosť článkov: 1099x

Autor blogu

Kategórie