Založ si blog

Všade dobre, u susedov najlepšie alebo 28 rokov po nežnej. . .

Ako ten čas letí! Ani by sme si neuvedomili, že takmer tri desaťročia žijeme v slobode a demokracii, nebyť štátneho sviatku 17. novembra v kalendári. 28 rokov je v živote človeka dospelosť. A v živote štátu? Dospelosť či mladosť? Ak dospelosť, kam sme dospeli?

Dospeli sme k tomu, že nám netreba robiť na vlastných poliach – dovezieme. To, že dovezené je považované v iných krajinách za nekvalitnú nadprodukciu, asi nikomu nevadí. Dospeli sme k tomu, že lesy máme na to, aby sme ich vyrúbali, speňažili a drevo vyviezli tým, ktorí si doma lesy chránia, lebo si chcú chrániť prostredie, v ktorom žijú – my asi takto žiť nechceme. Tiež sme dospeli k tomu, že každý má právo na (ne)kvalitné vysokoškolské vzdelanie, a preto dnes nemá kto robiť, ale všetci chcú zarábať.Dospeli sme k tomu, že vo vedúcich funkciách, štátnych či verejných, sú poväčšine neschopní babráci namiesto odborníkov, len vďaka straníckej príslušnosti alebo známostiam. Takisto sme dospeli k tomu, že lukratívne služby v zdravotníctve sú sprivatizované a namiesto jedného riaditeľa jednej nemocnice máme troch, štyroch, aby sa riadilo (rozumej kradlo) efektívnejšie. A tiež sme dospeli k množstvu iných vecí ako je bilboardový smog, čierne stavby, každodenné beztrestné porušovanie zákonov, rozbujnenú byrokraciu, závisť i nenávisť, amatérstvo a ľahostajnosť vo všetkom. Najlepšie nič nevidieť, nič nepočuť, veď aj tak nám to nepomôže.

Preto sa určité skupiny obyvateľov nášho štátu rozhodli vyriešiť tento stav podľa vlastného zdravého úsudku. Študenti, samozrejme tí najlepší (horších by tam totiž nevzali), študujú v Česku, lebo podľa nich je tam kvalitnejšie školstvo a spravodlivejšie hodnotenie výsledkov. Lekári, sestry a pracujúci v iných profesiách ako dôvod práce v Česku udávajú to, že tam existuje jasná koncepcia, vedia kam sa smeruje, je menej rodinkárstva a ešte hovoria: „Jó, a šéf není blbec, že jó?!“ O podobných dôvodoch štúdia a práce hovoria aj ľudia žijúci alebo pracujúci v Rakúsku. Chvália vzdelanie, že deti sa musia okrem učenia aj slušne správať, rešpektovať autority či venovať sa športovým aktivitám. Okrem toho poukazujú na dodržiavanie zákonov a to, že ľudia sú tu k sebe slušnejší.

Nuž, asi niečo pravdy na tom bude, že všade dobre, u susedov najlepšie.

Otvorený list občanom Slovenska

07.03.2018

Vražda mladého novinára a jeho snúbenice odkryla skutočnú tvár Slovenska - hanba, stoka, hnus, a preto sa pýtam: - všetkých Vás, ktorí sa pretŕčate pred kamerami, aby ste si na pozadí brutálnej viac »

Všetci na gymnáziá

04.02.2018

O zúfalom stave nášho školstva už asi dnes nik nepochybuje. Vzdelanie je vyprázdneným pojmom bez obsahu, ktorému sa nepripisuje žiadna hodnota. Neustále sa omieľa potreba systémových zmien viac »

Rodičky a facky

29.10.2017

V posledných dňoch rezonuje médiami diskusia, ktorú vyprovokoval dokument Zuzany Límovej Medzi nami. To, že tento dokument vyvolal množstvo emócií a hodil všetkých lekárov - pôrodníkov do viac »

Afrín Sýria Kurdi Turecko

Turecko poprelo správy, že jeho armáda ostreľovala nemocnicu v Afríne

17.03.2018 12:59

Zdroj z nemocnice, ktorá je v Afríne jedinou, pre DPA uviedol, že turecká armáda ostreľovala v piatok nemocnicu z ťažkých zbraní, pričom zahynulo 16 ľudí a ďalšie desiatky osôb utrpeli zranenia.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Firmy D. Rodu, A. Vadalu a ich príbuzných získali od štátu 68 mil. eur

17.03.2018 12:31

Najvyššiu sumu, viac ako 10,8 milióna eur, dostala spoločnosť Agrokomplex Humenné.

Dušan Jarjabek

Jarjabek nedostal ponuku na ministra a ani nad tým nerozmýšľa

17.03.2018 12:25

Jarjabek súčasnú situáciu na Slovensku označil za spoločensko-politický podvod.

Michal Vašečka

Sociológ Vašečka: Ľudia sa cítia byť oklamaní, tlak z ulice tak rýchlo neutíchne

17.03.2018 12:21

"Prišli totiž k poznaniu, že arogancia moci je nekonečná a že mnohí politici nepochopili vôbec nič," uviedol Vašečka.

konvalinka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 12256x
Priemerná čítanosť článkov: 1751x

Autor blogu

Kategórie