Založ si blog

Všade dobre, u susedov najlepšie alebo 28 rokov po nežnej. . .

Ako ten čas letí! Ani by sme si neuvedomili, že takmer tri desaťročia žijeme v slobode a demokracii, nebyť štátneho sviatku 17. novembra v kalendári. 28 rokov je v živote človeka dospelosť. A v živote štátu? Dospelosť či mladosť? Ak dospelosť, kam sme dospeli?

Dospeli sme k tomu, že nám netreba robiť na vlastných poliach – dovezieme. To, že dovezené je považované v iných krajinách za nekvalitnú nadprodukciu, asi nikomu nevadí. Dospeli sme k tomu, že lesy máme na to, aby sme ich vyrúbali, speňažili a drevo vyviezli tým, ktorí si doma lesy chránia, lebo si chcú chrániť prostredie, v ktorom žijú – my asi takto žiť nechceme. Tiež sme dospeli k tomu, že každý má právo na (ne)kvalitné vysokoškolské vzdelanie, a preto dnes nemá kto robiť, ale všetci chcú zarábať.Dospeli sme k tomu, že vo vedúcich funkciách, štátnych či verejných, sú poväčšine neschopní babráci namiesto odborníkov, len vďaka straníckej príslušnosti alebo známostiam. Takisto sme dospeli k tomu, že lukratívne služby v zdravotníctve sú sprivatizované a namiesto jedného riaditeľa jednej nemocnice máme troch, štyroch, aby sa riadilo (rozumej kradlo) efektívnejšie. A tiež sme dospeli k množstvu iných vecí ako je bilboardový smog, čierne stavby, každodenné beztrestné porušovanie zákonov, rozbujnenú byrokraciu, závisť i nenávisť, amatérstvo a ľahostajnosť vo všetkom. Najlepšie nič nevidieť, nič nepočuť, veď aj tak nám to nepomôže.

Preto sa určité skupiny obyvateľov nášho štátu rozhodli vyriešiť tento stav podľa vlastného zdravého úsudku. Študenti, samozrejme tí najlepší (horších by tam totiž nevzali), študujú v Česku, lebo podľa nich je tam kvalitnejšie školstvo a spravodlivejšie hodnotenie výsledkov. Lekári, sestry a pracujúci v iných profesiách ako dôvod práce v Česku udávajú to, že tam existuje jasná koncepcia, vedia kam sa smeruje, je menej rodinkárstva a ešte hovoria: „Jó, a šéf není blbec, že jó?!“ O podobných dôvodoch štúdia a práce hovoria aj ľudia žijúci alebo pracujúci v Rakúsku. Chvália vzdelanie, že deti sa musia okrem učenia aj slušne správať, rešpektovať autority či venovať sa športovým aktivitám. Okrem toho poukazujú na dodržiavanie zákonov a to, že ľudia sú tu k sebe slušnejší.

Nuž, asi niečo pravdy na tom bude, že všade dobre, u susedov najlepšie.

Sestričky, všetko najlepšie!

20.05.2018

Oddelenie traumatológie – pacient po autonehode so zlomenými hornými končatinami: „Sestrička, boli by ste taká dobrá, naliali by ste mi, prosím Vás, do pohára vodu?“ Sestra: „Ja som nechodila viac »

Nech žije 1. máj

29.04.2018

Práca šľachtí človeka a od roboty aj kone dochnú. Dve slovenské príslovia, každé na opačnej strane, presne tak je to aj s našou spoločnosťou. Tak oslavovať či neoslavovať sviatok práce viac »

Ako hore, tak aj dole, alebo múdrejší ustúpi

08.04.2018

Ak dvaja robia to isté výsledok nie je určite rovnaký. Naopak, výsledky sú často diametrálne odlišné. V slovenskom ponímaní to znamená, že ak je niekto bez dôkazov v mediálnom priestore viac »

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

Euro, graf, peniaze

Clá na dovoz áut by výrazne poškodili EÚ aj USA

24.06.2018 17:01

Zavedenie ciel na dovoz áut do USA z EÚ by malo negatívny vplyv na obchod a poškodilo by takmer všetky členské štáty únie.

konvalinka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 23260x
Priemerná čítanosť článkov: 2115x

Autor blogu

Kategórie